Przewierty Sterowane

NASZA FIRMA OFERUJE USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE 

  • Przewierty o średnicach fi 40mm do 400mm o długości max 250mb
  • Wciąganie rur RHDPE o średnicach fi 40mm do 400mm
  • Zgrzewanie rur RHDPE
  • Przewierty sterowane w zakresie (wodociągów, telekomunikacji, energetyki, gazociągów, kanalizacji)

PRZEWIERTY STEROWANE

Nasza Firma wykonuje sterowane przewierty horyzontalne (HDD) głównie na terenie południowej Polski.

Ta technologia pozwala na wykonanie rożnego rodzaju instalacji (np. wodociągi, kanalizacja, gazociągi, linie energetyczne), wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest wykonanie odkrytego wykupu pod rury lub kable.

Horyzontalne przewierty sterowane to nowoczesna technologia polegająca na wykonaniu poziomych przewiertów sterowanych, zaliczających się do technologii bezwykopowowej. Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów sterujących i pomiarowych, układ wykonywanego przez Naszą Firmę przewiertu wraz z położeniem punktu wyjścia perfekcyjnie pokrywa się z projektem planowanego przewiertu.

ZALETY TECHNOLOGII HDD

  • Możliwość znacznego skrócenia trasy rurociągu bez niszczenia terenu – cały proces przebiega pod ziemią, co pozwala ominąć wszelkie przeszkody terenowe, np. można wykonać przewiert pod drogą, bez konieczności zatrzymywania ruchu.
  • Niższy koszt inwestycji, nienaruszanie powierzchni terenu – nie trzeba ponosić kosztów związanych z naprawą szkód, które mogą wystąpić podczas metod wykopowych.
  • Możliwość zastosowania w miejscach gdzie tradycyjny wykop jest niemożliwy
  • Krótszy czas realizacji w porównaniu z innymi metodami – praca dzięki przewiertom sterowanym jest o wiele wydajniejsza, co daje klientom więcej czasu na inne prace

ETAPY PRAC PRZY WYKONANIU PRZEWIERTÓW STEROWANYCH

Pierwszym procesem jest wykonanie projektu trasy, którą przebiegnie przewiert pilotażowy.

Kolejnym krokiem jest  przewiercenie się przez wcześniej zaplanowaną trasę. Przewiert jest wykonywany przez specjalną głowicę sterowaną. Głowicą steruje umieszczony w niej nadajnik z zaprogramowaną trasą, dzięki tej sondzie możliwa jest lokalizacja i poprawa trajektorii, tak aby przewiert był jak najbardziej dokładny.

Po wykonaniu przewiertu montowana jest głowica rozwiercająca, która ma za zadanie poszerzyć otwór do średnicy takiej, aby zmieściła się w nim planowana rura.

Podczas wykonywania przewiertu sterowanego do głowicy podawana jest “płuczka bentonitowa” mająca na celu transport urobku, stabilizację wykonanego tunelu oraz schłodzenie wiertnicy. Po wykonaniu otworu płuczka twardnieje, wzmacnia cały przewiert, pomaga w prostszym osadzeniu rurociągu.

PRECYZYJNY PROCES WRAZ Z SYSTEMEM POMIAROWYM

Systemy których używamy umożliwiają śledzenie w czasie rzeczywistym całego procesu przewiertu oraz monitorowanie kąta czy bieżącą głębokość wiercenia. Wykorzystywana jest tutaj technologia radiowa.